zpět na úvod  úvod
o nás o nás
kontakty kontakty
odkazy odkazy
fotky fotogalerie
spolupráce spolupráce
akce a výcvik akce a výcvik
diskuze diskuzní forum
aktuální zprávy z oboru on line zprávy






Pátrací akce Josefův Důl
Ve středeční podvečer jsme přijali výzvu člena OS ČČK Liberec, zda bychom nemohli být nápomocni při záchranné pátrací akci po tříletém chlapci, který se ztratil v odpoledních hodinách v okolí obce Josefův Důl nedaleko Mladé Boleslavi. Aktivovali jsme členy našeho týmu kteří byli k dispozici a třemi vozy se vydali na místo určení. Součástí našeho zásahu byl také transport člena záchranného týmu OS ČČK Liberec na místo zásahu.
Na Obecním úřadu v místě určení byl vytvořen řídící štáb záchranných prací. Na místě již operovali základní složky IZS (např. hasiči prohledávali vodní hladinu pomocí plavidel). Krátkou chvíli po nás dorazila i hlavní část záchranářů z ČČK Liberec, které jsme doplnili členy našeho týmu. Po krátké chvíli jsme se v koloně spolu s kynology vypravili na pravý břeh řeky Jizery, kde bylo naším cílem prozkoumání úseku mezi řekou a silnicí. Po rozvinutí rojnice následovalo úmorné prohledávání hustých zarostlých luk a křovisek.
Po důkladném prohledání místa určení (a již za podpory vrtulníku s termovizní) jsme začali prohledávat druhou stranu silnice - okolí železniční tratě. Zhruba kolem půlnoci bylo nahlášeno, že pohřešovaný chlapec byl nalezen na pravém břehu řeky, cca 1 km proti proudu od místa bydliště. Bohužel mu již nedokázala pomoci ani lékařka zdravotnické záchranné služby.
Akce byla ukončena kolem jedné hodiny ranní.

fotogalerie >>>











 © Help in Danger 2005