zpět na úvod  úvod
o nás o nás
kontakty kontakty
odkazy odkazy
fotky fotogalerie
spolupráce spolupráce
akce a výcvik akce a výcvik
diskuze diskuzní forum
aktuální zprávy z oboru on line zprávy


Skautská Lesní škola

Na základě žádosti Krajské rady Junáka pro Středočeský kraj jsme v prvním srpnovém týdnu uskutečnili jednodenní seminář pro účastníky Brdské lesní školy - soustředění Vůdců skautských oddílů.
Seminář byl zaměřen na základní zopakování znalostí laické první pomoci a jejich nácvik. Teoretické přednášky jsme doplnili o ukázky speciálních záchranářských pomůcek se kterými se laická veřejnost jen těžko seznamuje.
Kromě ukázek měli adepti možnost vyzkoušet si pozici postižené osoby ve fixačních prostředcích či např. resuscitaci člověka na speciální figuríně.
Další částí programu byla ukázka záchrany pomocí lanových technik, která měla dvě části. V první si frekventanti mohli sami vyzkoušet pocit evakuované osoby pomocí lanového přemostění přes rokli v evakuačních prostředcích. Druhá část byla simulovaná ukázka záchrany horolezce, který uvízl na lezecké stěně a bylo jej třeba bezpečně dopravit ze skály. Závěrečnou část jsme věnovali nácviku základních dovedností při vodní záchraně. K tomuto účelu jsme využili nedalekou vodní plochu. Zájemci měli možnost vyzkoušet si různé způsoby dopomoci tonoucímu plavci, vyzkoušet si jaké to udržet se na hladině bez rukou a shlédnout simulovanou záchranou akci tonoucí osoby.vstup do fotogalerie

zpět na úvod
 © Help in Danger 2005