Help in Danger

Nastavit jako domácí stránkudomovská stránka
     profesní  sdružení  záchranářů  Milovice      přidat k oblíbeným přidat k oblíbeným
         
 menu

 úvod  
 o nás  
 odkazy  
 sponzoři  
 kontakty  
 vybavení  
 knihovna  
 kalendář akcí  
 akce a výcvik  
 on line zprávy  
 diskuzní forum  
 kontakty
telefon 720 179 883
e-mail              e-mail
ICQ           157731402
kliknutím zahájíte vytáčení pomocí programu Skype                           H.I.D.
písemný kontakt Help in Danger
Dukelská 355/2
289 23 Milovice


 fotogalerie

akce: sočinnostní cvičení kras 2005
termín: 7. - 9. 10. 2005
autor: Dan Valíček, Petr Nový - katastrofy.com


Těsně před polednem bylo H.I.D. povoláno k prvnímu zásahu - jednalo se o dva zraněné speleology, v Tomáškově propasti, což je kolmá, asi 60 m hluboká propast nedaleko Srbska. Po příjezdu sestoupila lezecká skupina k oběma zraněným a poskytla jim první pomoc - v jednom případě se jednalo o podchlazení a otevřenou zloměninu bérce, tento figurant byl umístěn na první etáži jeskyně v hloubce cca 15m, a druhý figurant byl v bezvědomí, s poraněním páteře v hloubce cca 40 m. S ohledem na vážnost zranění byla povolána na pomoc lezecká skupina AČR, které byl předán zajištěný pacient s poraněním páteře. Tým AČR se postaral o jeho transport ve vakuové matraci a nosítkách Sked, prvního pacienta transportoval tým H.I.D. pomocí evakuačního trojůhelníku. Během akce byla část H.I.D. převelena na zásah v sutinách do Berouna, čímž jsme museli čelit malému problému s nedostatkem vybavení pro oba týmy. Výsledkem byl asi o 15 m. horší dojezdový čas na místo dalšího zásahu.

V rámci druhé akce jsme byli povoláni ke rvačcce u hospody, kde bylo sedm zranění, vč. otevřeného poranění břicha, bodného poranění a dalších. Hned po příjezdu jsme si vyžádali součinnost PČR, vzhledem ke stále pokračující rvačce a možnosti napadení záchranářů a také dalšího zdravotnického týmu, vzhledem k množství raněných. Ošetření všech zraněných trvalo oběma zdravotnickým týmům asi půl hodiny.

¨ Po půlnoci nás pak čekalo pátrání po pohřešované skupině 20 "dětí", které se ztratlili v lokalitě "Cihelna" u Srbska. S ohledem na náročnost terénu bylo pátrání i přes nasazení všech týmů ukončeno po 4 hodinách.

Celé cvičení bylo zajímavé nejen námětově, ale hlavně díky perfektnímu maskování figurantů, které přispělo k dokonalé autentičnosti zásahů.


           

           

           ©Help in Danger 2005