hlavicka
   Help in Danger

Nastavit jako domácí stránkudomovská stránka
o      profesní  sdružení  záchranářů  Milovice      o přidat k oblíbeným přidat k oblíbeným
         
 menu

 úvod  
 o nás  
 odkazy  
 sponzoři  
 kontakty  
 vybavení  
 knihovna  
 kalendář akcí  
 akce a výcvik  
 on line zprávy  
 diskuzní forum  
 školící středisko   kontakty
telefon 720 179 883
e-mail              e-mail
ICQ           157731402
kliknutím zahájíte vytáčení pomocí programu Skype                           H.I.D.
písemný kontakt Help in Danger
Dukelská 355/2
289 23 Milovicelogo H.I.D.
mediální partner
Brána do světa událostí, které nechcete prožít


 akce a výcviky 2010

28. 8. 2010
V rámci oslav 40. výročí založení HZS Nymburk převzali zástupci sdružení H.I.D. od ředitele HZS ocenění za dlouholetou spolupráci.

28. 8. 2010
Sdružení HID bylo přizváno k účasti na oslavách 40 let založení ZHS v Nymburce. Členové sdružení se zapojili do ukázek společného zásahu při simulovaném požáru budovy a při dopravní nehodě. Potápěčské družstvo předvedlo ukázku...
pokračování a fotogalerie >>>

28. 8. 2010
Při zajištění zdravotního dozoru na freeridových závodech v Lysé nad Labem došlo k pádu a vážnému úrazu hlavy jednoho ze závodníků. Po zajištění životních funkcí byl předán přivolanému vozu RLP z Nymburka k transportu do zdravotnického zařízení.

28. 8. 2010
Združení zajišťovalo zdravotní dozor na dalším seriálu terenních vozů a motocyklů, tentokrát v Horaždovicích. Během závodů bylo ošetřeno 10 zraněných, v jednom případě byla doporučena návštěva chirurgické ambulance.

13. 8. 2010
Organizace Help in Danger uspořádala ve spolupráci s městem Pečky humanitární sbírku pro lidi zasažené povodní na severu Čech. Nakonec mířila zásilka do obce Víska, součásti obce Višňová, která patří k nejpostiženějším v oblasti.
pokračování a fotogalerie >>>

8. - 10. 8. 2010
Na základě sobotní bleskové povodně v severních Čechách, se členové sdružení Help in Danger vydali do obce Raspenava na Liberecku na pomoc při odklízení následků.
pokračování a fotogalerie >>>

15. - 18. 7. 2010
Čtyři dny, čtyři noci a rekordních 948 ošetřených. Taková je bilance letošního ročníku hudebního festivalu Masters of Rock ve Vizovicích , pohledem sdružení Help in Danger, které na akci zajišťovali zdravotní dozor. Sedmkrát zdravotníci předávali zraněné záchranné službě Zlínského kraje.
pokračování a fotogalerie >>>

3. - 6. 7. 2010
Sdružení bylo požádáno o zajištění odborného výcviku jednotek SDH z Lysé nad Labem, Byšiček a Katusic. Soustředění se konalo již tradičně v kempu Obora u Veltrus.
Na programu výcviku byla činnost na vodní hladině a výuka první pomoci. Během tří dnů proběhl intenzivní výcvik v ovládání člunů, záchrana tonoucího s pomůckami a další dovednosti na vodní hladině. Výuka první pomoci byla zaměřena na možná zranění při autonehodách, popáleninách a procvičování resuscitace.
Na závěr soustředení proběhlo noční cvičení simulované nehody v plavební cestě. Jednalo se o zásah při převrácení raftu se čtyřmi pasažéry. Situace byla stížena tím, že jeden z pasažérů hovořil pouze německy, druhý byl v bezvedomí a třetí unášen proudem. Čtvrtého plavce nahradila figurína simulující utonulého. Ta byla následně vyhledána sonarem a vyzvednuta přivolanými potápěči.
fotogalerie >>>

26. 6. 2010
Sdružení H.I.D. bylo požádáno o zajištění výcviku členů SDH Katusice. Výcvikový program byl zahájen nedaleko obce na střelnici, která je umístěna v areálu bývalého lomu. Dopoledne se hasiči seznamovali se základy první pomoci, sami si prakticky vyzkoušeli polohování zraněných, resuscitaci, práci s krčním límcem a další základní dovednosti.
Druhým bodem programu byl nácvik slaňování, které si hasiči procvičili na jedné ze stěn lomu na střelnici. Lanové techniky zabezpečili také členové H.I.D.
Odpoledne se družstvo přesunulo na řeku Jizeru na okraj Mladé Boleslavi, kde za krásného letního počasí proběhl rychlokurz ovládání nafukovací kanoe a záchrany tonoucích na toto netradiční záchranné plavidlo, které však hojně využívají vodáci.
fotogalerie >>>

20. 6. 2010
Část potápěčského družstva absolvovala dva cvičné ponory v lomu Šífr, ve Svobodných Heřmanicích. Na programu byl nácvik orientace a dekompresních postupů. Potápěči při dvou ponorech strávili pod vodou celkem 120 minut, při maximální hloubce 36m.

19. 6. 2010
Členové sdružení zajišťovali zdravotní dozor na dalším off roadovém klání, tentokrát v Přerově. Během závodu bylo ošetřeno 5 drobných zranění, v jednom případě byl zajištěn transport do zdravotnického zařízení s podezřením na kontuzi hrudníku.

11. - 13. 6. 2010
Ve dnech 11. - 14.6.2010 probíhal na letišti ve středočeských Milovicích další ročník hudebního festivalu Votvírák. Podle organizátorů akci navštívilo celkem 50 tisíc lidí a zdravotníci měli plné ruce práce.
pokračování a fotogalerie >>>

29. - 30. 5. 2010
Sdružení bylo požádáno o zdravotní a záchranářské zajištění velkých veslařských závodů na řece v Lysé nad Labem. Po celý den se na závodních tratích vystřídalo několik stovek plavidel. Během akce posádka záchranného člunu, společně se členy SDH Lysá nad Labem, zasahovala při pěti nehodách a karambolech na hladině, zdravotníci na pevném stanovišti řešili zejména invazi klíšťat.
fotogalerie >>>

21. - 23. 5. 2010
Sdružení HID bylo vyzváno k zajištění zdravotního dozoru na hudebním festivalu Metal Fest v Plzni Lochotíně. Během konání akce bylo ošetřeno 36 návštěvníků.K nejvážnějšímu zranění patřilo bezvědomí, pravděpodobně po požití návykové látky.
fotogalerie >>>

21. - 23. 5. 2010
Již tradičně jsme zajišťovali zdravotní dozor na dalším, v pořadí již 13. ročníku off road závodů 24 Hours Maraton v Dobřanech. Během závodů bylo oštřeno několik zranění: ty nejvážnější byli předány k dalšímu transportu přivolané ZZS.
fotogalerie >>>

14. - 16. 5. 2010
Sdružení bylo vyzváno ředitelstvím HZS Mladá Boleslav k zajištění tématického výcviku pro členy JPO II. Školení bylo zaměřeno na poskytování první pomoci a záchranu na vodní hladině. Po teoretické části si přítomní vyzkoušeli zásahy na vodní hladině.
fotogtalerie >>>

7. - 9. 5. 2010
Již tradičně jsme zajišťovali zdravotní dozor na dalším ročníku tunning srazu Mimoňské války. Během akce bylo ošetřeno několik drobných zranění, jeden vážnější úraz dolní končetiny byl předán k dalšímu transportu přivolané ZZS.
fotogalerie >>>

17. 4. 2010
Další ze série off road závodů letošního ročníku se jel v Sedlčanech. Během sportovního klání bylo ošetřeno na místě pouze několik drobných zranění. V jednom případě byla doporučena návštěva chirurgické ambulance.

28. - 31. 3. 2010
Potápěčské družstvo absolvovalo plánované výcvikové soustředění. První část výcvikových ponorů se uskutečnila v lomu Šífr ve Svobodných Heřmanicích, poté jsme navštívili lom Grodek v polském Jawornu. Během soustředění jsme uskutečnili 9 ponorů, s celkovou dobou 9,5 hod. a maximální dosaženou hloubkou 36m.
fotogalerie >>>

27. 3. 2010
Členové sdružení zajišťovali zdravotní dozor na prvním závodu letošního seriálu off road. Během soutěžního dne jsme ošetřili několik drobných zranění a jednoho závodníka jsme po pádu ze čtyřkolky předali s poraněním kolene k dalšímu ošetření přivolané ZZS.
fotogalerie >>>

14. 2. 2010
Zájemci o vodní záchranu a potápění absolvovali další výcvik v mělnickém bazénu. Na programu bylo procvičování dovedností při záchraně tonoucího, plavání s pomůckami a první pomoc při tonutí. Potápěčské družstvo pokračovalo ve výcviku potápěním pod ledem na lokalitě Doubrava.

26. 1. 2010
Sdružení H.I.D. navázalo spolupráci s novým sponzorem, českou firmou Anhinga, výrobcem kvalitního vybavení pro profesionální, technické i rekreační potápění. Sdružení obdrželo komplet křídla Catfish, v červené barvě vč. reflexních prvků a označení logem H.I.D.
pokračování a fotogalerie >>>

26. 1. 2010
Členové sdružení byli přizváni HZS Mladá Boleslav ke společnému výcviku záchrany na ledu. V ranních hodinách jsme se společně sešli na učebně HZS, kde proběhla velmi dobře zpracovaná teoretická prezentace.
pokračování a fotogalerie >>>

19. 1. 2010
Členové sdružení absolvovali další plánovaný výcvik v mělnickém bazénu. Na programu bylo opakování pomoci plavci v nouzi, tažení tonoucího a používání záchranářských pomůcek. Skupina potápěčů pak absolvovala výcvikový ponor pod ledem.
fotogalerie >>>

16. 1. 2010
Sdružení zajišťovalo zdravotní dozor na novoročním turnaji amerického fotbalu v milovické hale Milten. Souboje se účastnilo 11 družstev z celé republiky. Celkem bylo šetřeno 22 zranění...
pokračování a fotogalerie >>>

1. 1. 2010
Členové sdružení absolvovali první letošní ponor na výcvikové lokalitě Doubrava. Předmětem cvičení bylo potápění a navigace pod ledem. Součástí výcviku byl i pohyb a jištění na nedostatečně zamrzlé hladině.
pokračování a fotogalerie >>>akce v roce 2009

akce v roce 2008

akce v roce 2007

akce v roce 2006

akce v roce 2005

akce v roce 2004

akce v roce 2003©Help in Danger 2005