Help in Danger

Nastavit jako domácí stránkudomovská stránka
     profesní  sdružení  záchranářů  Milovice      přidat k oblíbeným přidat k oblíbeným
         
 menu

 úvod  
 o nás  
 odkazy  
 sponzoři  
 kontakty  
 vybavení  
 knihovna  
 kalendář akcí  
 akce a výcvik  
 on line zprávy  
 diskuzní forum  
 školící středisko   kontakty
telefon 720 179 883
e-mail              e-mail
ICQ           157731402
kliknutím zahájíte vytáčení pomocí programu Skype                           H.I.D.
písemný kontakt Help in Danger
Dukelská 355/2
289 23 Milovice

generální sponzor
generální sponzor sdružení H.I.D.
SHK - CZ
logistika v polních podmínkách
U Sparty 12/513 Praha
tel. 224 312 148mediální partner
Brána do světa událostí, které nechcete prožít

 akce a výcviky 2006


2. 12. 2006
Proběhlo na stanovišti HZS Nymburk školení velitelů jednotlivých JPO v oblasti. Školení první pomoci proběhlo v rámci odborné přípravy velitelů JPO a bylo zaměřeno na nové postupy v resuscitaci. Na závěr si účastníci vyzkoušeli resuscitaci na výukových modelech.
fotogalerie >>>

14. - 15. 11. 2006
H.I.D. bylo přizváno k účasti na III. ročníku konference MEDICÍNA KATASTROF. Sdružení zde prezentovalo jednotku a vybavení polní nemocnice, ve vnitřních prostorách pak vybavení školícího střediska. 15.11. proběhla přednáška o činnosti sdružení, možnostech nasazení při mimořádné události a změnách v legislativě po zařazení do IZS. O prezentace neziskových organizací byl mezi účastníky velký zájem, nicméně, konference se z velkého počtu dobrovolných záchranářských organizací v ČR, účastnili kromě H.I.D. jenom záchranáři Česká Kamenice a Žatec.
fotogalerie >>>

4. - 5. 11. 2006
Výcvikový seminář pořádaný Záchrannou brigádou kynologů Stč. kraje se uskutečnil v lomu Chlum u obce Srbsko. Během sobotního odpoledne se členové sdružení společně s dalšími tými (Hasiči Rescue, VZŠ Medea) seznámili s činností kynologů i záchranářů při zásahu, na závěr proběhlo součinnostní cvičení všech složek, kteří v lomu nacvičovali záchranu figurantů. V neděli pak proběhl lezecký výcvik členů H.I.D. se zaměřením na transport osob a záchranářských psů.
pokračování a fotogalerie >>>

18. 10. 2006
Díky podpoře Středočeského kraje a spolupráci s firmami Cheiron a.s. a Roche Diagnostics s.r.o. vzniklo Výcvikové a školící středisko první pomoci. Výuka první pomoci je v rámci spolupráce mezi složkami IZS určena především příslušníkům HZS a SDH, ale i široké veřejnosti, úřadům státní správy, firmám, školám apod. Středisko je vybaveno moderními učebními pomůckami od firem Ambu a Laerdall, kvalita poskytovaných služeb je garantována ředitelem Zdravotnické záchranné služby oblast Kolín - Nymburk, Mudr. Jiřím Franzem.
pokračování>>>

14. 10. 2006
Proběhlo další setkání příznivců tuningu na milovickém letišti Boží Dar. Během celodenní akce jsme ošetřili pouze jeden vyvrknutý kotník, který nesouvisel z vlastní akcí a provozem motorových vozidel. Díky dobré spolupráci s organizátory a ukázněnosti účastníků proběhla celá akce v poklidu, v pohodě a bez zranění.
pokračování a fotogalerie >>>

16. 10. - 5. 11. 2006
V těchto dnech bude v obchodním centru Olympia v Mladé Boleslavi (Jičínská ulice, Mladá Boleslav) umístěna výstava fotografií z činnosti sdružení H.I.D.
fotogalerie >>>

7. 10. 2006
Proběhlo v prostorách H.I.D. celodenní školení členů v oblasti první pomoci, bezpečnosti práce a spolupráce se složkami IZS. Školení bylo zakončeno výroční schůzí a oslavou 4. výročí založení sdružení.

4. 10. 2006
Proběhlo školení první pomoci pro děti ze základní školy Semice. Dvouhodinového školení se zúčastnili všichni žáci školy ivčetně učitelů.

10. 9. 2006
Se uskutečnil výcvik potapěčského družstva H.I.D., tentokrát v lomu Borek. Počasí bylo velice příznivé a všichni si užili krásně čistou vodu v tomto cvičném potápěčském terénu.
pokračování a fotogalerie >>>

7. - 10. 9. 2006
Prezentace na výstavě Čtyři dny se záchranáři. Již tradičně se naše sdružení společně s dalšími složkami IZS prezentovalo na výstavišti v Lysé nad Labem. Návštěvníci mohli shlédnout naše vybavení, ukázky zásahů lezeckého i zdravotního družstva a seznámit se s poskytováním první pomoci. V sobotu pak bylo připraveno bezplatné měření krevního cukru, tlaku a hladiny cholesterolu. Díky vydařenému počasí přilákala naše expozice mnoho zájemců, největší zájem byl o výuku první pomoci a ukázky lezeckých technik.
pokračování a fotogalerie >>>

9. 9. 2006
V rámci prezentace sdružení H.I.D. na výstavě Čtyři dny se záchranáři v Lysé nad Labem se v sobotu uskutečnil ukázkový cvičný zásah společně se Záchrannou službou Stč. kraje a Hasičským záchranným sborem. Jednalo se o simulaci dopravní nehody, se dvěma zraněnými osobami. Po zajištění bezpečnosti a přístupu k vozidlu HZS ošetřil a transportoval tým ZZS a H.I.D. obě zraněné osoby. ZZS převzala péči o zraněného v bezvědomí, H.I.D. ošetřil pacienta s poraněním dolní končetiny a hlavy.
pokračování a fotogalerie >>>

2. - 3. 9. 2006
Druhý ročník metodického cvičení Ralsko 2006 se konal na tradičním místě - v oblasti bývalého vojenského prostoru Ralsko. Členové sdružení společně se členy Rescue Info Pardubice a zástupce SDH Pečky si mohli vyzkoušet zásah na území zasaženém zemětřesením. Cvičení v náročném terénu se zůčastnilo 9 namaskovaných figurantů a tři záchranářské družstva.
pokračování a fotogalerie >>>

19. 8. 2006
Zůčastnili jsme se další osvětové akce s firmou Roche Diagnostics, tentokrát v Českém ráji, na hradě Kost. Návštěvníci si zde mohli nechat zdarma změřit hladinu cukru, tlak a hladinu cholesterolu v krvi. V průběhu dne využilo této možnosti asi 1500 lidí. Pro účastníky bylo připraveno také slosování o zajímavé ceny, bohatý kulturní program a nebo třeba možnost vyměnit zdarma starý glukometr za nový model.
fotogalerie >>>

1. 7. 2006
Zdravotní asistence na hudebním festivalu k 15. výročí odsunu sovětských vojsk z Milovic. Během akce nebylo našich služeb potřeba, tak jsme se mohli v klidu věnovat poslechu hudební produkce. :-)

24. 6. 2006Zdravotní dozor na další závodě off road seriálu, tentokrát v polské Olszyne. Během této akce jsme ošetřili pouze jednoho pacienta, který spadnul hned po startu z motocyklu. Měl pouze povrchová poranění a po ošetření sám odešel. Jinak proběhla akce bez komplikací.

16. - 18. 6. 2006
HID zajišťovala zdravotnickou asistenci na dalším ročníku tuning srazu na letišti v Milovicích. Během akce bylo ošetřeno několik drobných poranění a spálenin od sluníčka. Během páteční noci došlo na letištní ploše k DN, při které se srazila 2 osobní vozidla. Obě řidičky byly nepřipoutané a pod vlivem alkoholu.

17. 6. 2006
Sdružení H.I.D. bylo přizváno k zajištění zdravotního dozoru na dalším ročníku bitvy o milovickou tvrz - vystoupení historických šermířů. Celá akce se díky dobré organizaci obešla bez našeho zásahu.

10. 6. 2006
HID zajišťovala zdravotnickou asistenci na akci Jede jede mašinka - dětské pouti v Pečkách. Akce probíhala od cca.10h. dopoledne do 2h. ráno. Během akce jsme ošetřili 1 pacienta, který byl zraněn při rvačce na místním nádraží. Utrpěl otřes mozku a tržné rány v obličeji. Pacient byl po ošetření předán záchranné službě a převezen na chirurgické oddělení.

27. 5. 2006
Sdružení H.I.D. obdrželo od HZS pozvání k účasti na oslavách 130 výročí založení SDH v Bělé pod Bezdězem. Pozvání jsme rádi přijali a oslav se zůčastnili prezentací našeho vybavení a ukázek výškových prací ve spolupráci s lezeckou jednotkou HZS Mladá Boleslav. V našem stanu si také návštěvníci mohli jako již tradičně, nechat změřit hladinu krevního cukru a krevního tlaku.
Vyvrcholením bohatého programu bylo vysvěcení nového praporu SDH v místním kostele.
I přes prvotní nepřízeň počasí se celá akce velice vydařila a nám nezbývá než poděkovat hasičům z Bělé za skvělou organizaci a popřát jim do dalších let mnoho štěstí a úspěchů.
fotogalerie >>>

20. - 21. 5. 2006
O víkendu 20. - 21. 5. jsme byli přítomni konání již 9. ročníku vytrvalostního závodu terénních vozů 24 RedBull off road 24 hours. Během soboty jsme ošetřili několik drobných zranění, v neděli dopoledne pak potom jednoho z účastníků po kolizi na čtyřkolce s podezřením na poranění páteře. Ten byl po transportu z depa a ošetření předán přivolané ZZS.
fotogalerie >>>

6. 5. 2006
jsme byli přizvání HZS k účasti na dalším ročníku Dne záchranářů v Poděbradech. Sdružení zde prezentovalo svoje zdravotnické a záchranářské vybavení, podíleli jsme se na předvádění ukázek prací ve výškách a zajišťovali jsme zdravotní složku při závěrečném taktickém součinnostním cvičení (požár budovy, 8 zraněných) Během konání akce jsme museli ošetřit i dvě drobná zranění u dětí.
fotogalerie>>>

22. 4. 2006
Zdravotní asistence na závodech seriálu Off Road Marathon, tentokrát ve Šternberku. Během závodů jsme ošetřili dvě zranění, jedno bylo předáno ZZS.
fotogalerie>>>

31. 3. 2006
Sdružení H.I.D. nabídlo pomoc oblastem postiženým povodněmi, nejen v našem regionu, ale i na jižní Moravě, v jižních a severních Čechách. Byli jsme informováni, že naší pomoci není třeba.

22. - 28.3.2006
Proběhla další cesta do českých vesnic v Rumunsku Dva zdravotnické tými ošetřili celkem asi 120 lidí. Fotogalerie a tisková zpráva zde..

18. 2. 2006
Proběhlo další zdravotní školení členů H.I.D., tentokrát zaměřené na nové postupy v resuscitaci a NPP.

28. 1. - 4. 2. 2006
Sdružení H.I.D. připravilo ve spolupráci s o.p.s. Člověk v tísni a ČČK humanitární a zdravotnickou pomoc českým obyvatelům rumunského Banátu. Situace obyvatel, zvláště po zdravotní stránce není právě růžová, ceny léků a základní zdravotní péče značně převyšují jejich finanční možnosti.
fotogalerie a pokračování >>>

20. 1. 2006
díky pochopení sponzorů - Roche Diagnostics a SHK - CZ se rozrostl vozový park H.I.D. o další přírůstek - Nissan Patrol 260. Jedná se o terénní, devíti místné vozidlo, které bude využité pro přepravu osob a nákladu na záchranné a humanitární akce sdružení.


28. 1. 2006
se naši členové zůčastnili semináře na téma: "Život zachraňující úkony" a "Používání pomůcek pro NP", které pořádal oblastní spolek ČČK Písek.


18. 1. 2006
Jsme byli městkým úřadem Milovice a obvod.od. PČR přizváni na seminář "Posílení prevence a metod Community policing." Seminář byl zaměřen na spolupráci Policie s městkým úřadem, občany a organizacemi působícími ve městě, za účelem identifikace problémů, prevence řešení a odstraňování dlouhodobých problémů v práci PČR. Semináře se zůčastnili i policisté z Holandska.


5. - 6. 1. 2006
Vzhledem ke kalamitní situaci v jižních Čechách jsme nabídli ve středu večer pomoc sněhem nejvíce postižené části této oblasti, městu České Velenice. Po dohodě se starostou města bylo dohodnuto, ze ráno přijede lezecký tým, který městu vypomůže s odstraňováním sněhové pokrývky na obecních domech v místech, kde by pádem sněhu mohlo dojít k ohrožení zdraví občanů.
fotogalerie a pokračování >>>

akce v roce 2005

akce v roce 2004

akce v roce 2003


©Help in Danger 2005