Help in Danger

Nastavit jako domácí stránkudomovská stránka
     profesní  sdružení  záchranářů  Milovice      přidat k oblíbeným přidat k oblíbeným
         
 menu

 úvod  
 o nás  
 odkazy  
 sponzoři  
 kontakty  
 vybavení  
 knihovna  
 kalendář akcí  
 akce a výcvik  
 on line zprávy  
 diskuzní forum  
 kontakty
telefon 720 179 883
e-mail              e-mail
ICQ           157731402
kliknutím zahájíte vytáčení pomocí programu Skype                           H.I.D.
písemný kontakt Help in Danger
Dukelská 355/2
289 23 Milovice
 akce a výcviky 2005

1.12.2005
Jsme byli přizváni k zajištění zdravotního dozoru na vánoční besídce v Milovicích. V pro děti z Milovic a středních čech tu vystoupili hudební interpreti jako Verona, Šárka Vaňková, Maxim Turbulenc a další. Celého představení se účastnil i hejtman Stč. kraje p. Bendl.
fotogalerie >>>


14. 11. 2005
Pro společnost Roche Diagnostics jsme zajišťovali osvětovou akci ke Dni diabetiků na Náměstí míru v Praze. Během dne jsme změřili hladinu krevního cukru více než 1200 zájemcům, mezi něž patřila i zpěvačka Petra Černocká. Pro návštěvníky byl na místě přítomen odborný lékař, který poskytoval konzultace a všichni kteří této možnosti využili obdrželi zdarma glukometr Acu Chek od společnosti Roche Diagnostics.
fotogalerie >>>     reportáž ČT 1>>>


16. 10. 2005
Policií ČR jsme byli přizváni ke společnému cvičení - jednalo se o nácvik pátrací akce, a tým H.I.D. byl povolán jako zdravotní družstvo. V půl jedné byl členům H.I.D. vyhlášen "ostrý poplach" a krátce po druhé hodině byl na základně připravený 8 členný tým.
pokračování a fotogalerie >>>


15. 10. 2005
Asistence na dalším Tuning srazu v Milovicich. Tentokrát jsme díky dobré organizaci nemuseli zasahovat u žádného zranění, takže jsme v poklidu užívali podzimního slunička :-)
fotogalerie >>>


7. - 9. 10. 2005
Jsme se zúčastnili součinnostího cvičení Kras 2005, pořádaného VZS ČČK Kladno. K účasti se přihlásilo celkem 6 týmů, program začal v sobotu kolem dvanácté a pokračoval s malými přestávkami až do nedělního rána. Oproti minulým ročníkům jsme uvítali realistické maskování figurantů, které přispělo k autentičnosti cvičných zásahů.
fotogalerie >>>


24. 9. 2005
Zdravotní dozor na Mistrovství Evropské unie ve sportovním Sambu. Během soutěže jsme ošetřili přibližně deset pohmožděnin, tři účastníci byli se zlomeninami a poraněními šlach převezeni do zdravotnického zařízení a dva byli předání ZZS Nymburk s podezřením na poranění krční páteře.
fotogalerie >>>


18. 9. 2005
bylo sdružení H.I.D. přizváno k zajištění zdravotního dozoru na soutěži mladých hasičů v Milovicích. Celé klání se obešlo bez naší asistence a na závěr si mohli členové H.I.D. vyzkoušet, že udržet požární hadici není vůbec nic jednoduchého.:-)
fotogalerie >>>


17. 9. 2005
Proběhla oslava třetího výročí založení H.I.D., spojená s výroční členskou schůzí. V přátelské atmosféře jsme zhodnotili uplynulý rok a naplánovali koncepci na další obdbí.
fotogalerie >>>11. 9. 2005
V rámci naší prezentace na výstavě Čtyři dny se záchranáři jsme byli kolemjdoucími přivoláni k úrazu cyklisty, který přepadl přes řídítka na nádraží v Lysé. Zraněnému jsme zajistili životní funkce, nasadili krční límec, zajistili žilní vstup a po příjezdu ho předali záchranné službě Nymburk. fotogalerie >>>

10. - 11. 9. 2005
Sdružení Help in Danger se prezentovalo v rámci výstavy Čtyři dny se záchranáři v Lysé nad Labem. Díky pochopení našich sponzorů jsme předváděli nové modely polní nemocnice a záchranářského vybavení, ve spolupráci s firmou Roche Diagnostics jsme zajišťovali pro návštěvníky výstavy měření krevního tlaku a krevního cukru. Během dvoudenní expozice si u nás tyto hodnoty nechalo změřit neuvěřitelných 627 návštěvníků. Kuriozitou byl elektronický systém dálkového monitorování životních funkcí u zasahujích záchranářů, využitelný např. pro hasiče, nebo i v polních nemocnicích k monitorování pacientů, který naším prostřednictvím předváděl náš generální sponzor - firma SHK - CZ.
fotogalerie >>>

3. 9. 2005
Českou asociací Samba jsme byli požádáni o zajištění zdravotní asistence na mistrovství republiky v tomto bojovém sportu. Akce se odehrávala v Milovicích a v průběhu jsme ošetřili pouze několik drobných poranění, hlavně pohmožděnin.
fotogalerie >>>

12.7.2005
ve 12:30 jsme byli požádáni Společenstvím vlastníku bytových jednotek Rakouská 692 Milovice o prozkoumání propadlého otvoru do podzemí, v těsné blízkosti chodníku a bytové jednotky.
12:45 šetrením na místě bylo zjištěno, ze se jedná o sesuv do podzemni prostory, hloubky cca 5 m.
12:50 svolání lezeckého týmu H.I.D.
13:30 lezecký tým na základně H.I.D., nakládání materiálu.
13:40 lezecký tým na místě zásahu.
13:45 dva členové sestupují do podzemních prostor, po asi 1 m. sutiny otvor přechází do betonové větrací šachty cca 60x60 cm, dlouhé asi 1 m. Betonová větrací šachta je celistvá a dalši sesuv zeminy z povrchu nehrozí. K propadu došlo z důvodu vyhnilého dřevěného bedněni, které šachtu zakrývalo.
V hloubce 5 m čtvercová, celobetonová místnost o rozměrech 3,5x3,5m, strop betonový, s železnými překlady po 1m. V levém rohu směrem k bytové jednotce je zazděný vchod (dvere) do dalších prostor pod bytovou jednotkou. V celém prostoru je navezen komunálni odpad a popel do výše cca 0,5m. Celá prostora je kompaktní, bez trhlin a zjevných poškození.
Průzkumem bylo zjišteno, ze stav objektu je dobrý a nenachází se zde žádné nebezpečné látky nebo předměty. Podle našeho názoru hrozí jako jediné nebezpečí možnost pádu do propadlé větrací šachty. Otvor do šachty byl v bezpečné vzdálenosti označen výstražnou páskou a majitelům pozemku byl doporučen postup konečného zabezpečení.
14:35 konec akce.

2. - 5. 7. 2005
Pořádající složkou - ČČK Liberec jsme byli přizváni na soustředění záchranných týmu Orlík 2005. Akce se konala v kempu Podskalí a zůčastnilo se jí zhruba 100 záchranářů. Během soustředění proběhlo několik cvičení - zásah na dopravní nehodě, evakuace osob z budovy, záchrana na vodě a evakuace ze skalního terénu.
fotogalerie >>>

17. - 19. 6. 2005
Sdružení H.I.D. bylo přizváno k zajištění zdravotního dozoru na III. ročníku Tuning srazu v Milovicích. Díky výborné organizaci jsme ošetřili pouze několik drobných zranění.
fotogalerie >>>

12. 6. 2005
V neděli proběhlo další zdravotní školení členů H.I.D. se zaměřením na vyproštování a ošetření po dopravní nehodě. Členové se zároveň seznámili s novým zdravotnickým vybavením od našeho sponzora - americké firmy Medix Pro.
fotogalerie >>>

11.6.2005
Na 50 šermířů se utkalo na milovickém hřišti při obléhání hradu kněžny Mlady. Utkání se účastnilo několik skupin historického šermu z celé ČR a podívat se přišlo kolem 2000 diváků. Po bitvě jsme ošetřili dvě drobná zranění, jinak se naštěstní divoce vypadající bitva obešla bez naší asistence.
fotogalerie>>>

4.6. 2005
- proběhl za naší účasti v obci Úholičky Den dětí. Pro nepřízeň počasí nebyla účast zrovna hojná, ale ti co vydrželi si jistě přišli na své. Děti i rodiče si zopakovali základní první pomoc, pro děti byli dále připraveny lanové dráhy.
fotogalerie>>>

21. - 22.5. 2005
- zdravotní asistence na off road maratonu Red Bull 24hours 2005, Dobřany u Plzně. Tentokrát došlo ke zranění klíční kosti u jednoho motocyklisty hned v pátek odpoledne. Postižený ale odmítl transport do nemocničního zařízení a odjel se nechat ošetřit do místa bydliště. Další průběh závodů probíhal v klidu a bez zranění.
fotogalerie>>>

13. - 14. 2005
Air mabulance & Helicopter show 2005. Společně s týmem ČČK Liberec jsme se zúčastnili mezinárodního veletrhu Air Ambulance & Helicopter Show. Předvedli jsme náš zdravotnický stan s vybavením zdravotnické a lezecké skupiny a ve spolupráci se členy ČČK a SDH jsme se podíleli na předvádění ukázek zásahů letecké záchranné služby i dalších složek IZS. Podle médií se na akci přišlo podívat kolem 10 000 tisíc návštěvníků a ve vzduchu bylo k vidění deset typů vrtulníků.
Novinkou letošního srazu záchranářů byla výtvarná soutěž pro žáky mateřských škol, vytvořená díla mohli vydražit účastníci kongresu, případně během dneška koupit návštěvníci akce. Na konto Pomozte Dětem organizátoři pošlou 74 000 korun, dalších 50 000 korun získá hradecká škola Protintepo.
fotogalerie>>>

23.4. 2005
Zdravotní asistence Off Road Maraton 2005 Štenberk. Asi hodinu po začátku jsme ošetřili první zranění - díky množství prachu na trati havaroval závodník na motorce. Zlomeninu kotníku jsme ošetřili, a zraněného transportovali k dalšímu ošetření do nemocnice ve Štenberku.
Odpoledne se dostavil k ošetření další postižený, tentokrát se jednalo o bodnutí vosou do jazyka. Náš lékař aplikoval léky proti alergické reakci a otoku a postižený zůstal na vlastní žádost v areálu.
fotogalerie>>

18.4.2005
Školení KPCR na SZŠ a VZŠ 5.Května v Praze. Členové H.I.D. se zúčastnili zdravotního školení zaměřeného na resuscitaci a práci s vakuovým programem. Školení proběhlo s laskavým pochopením vedení v učebně SZŠ a VZŠ 5.Května v Praze.
fotogalerie >>

9.4.2005
Zdravotní asistence off road - Podbořany. Pořádající agenturou jsme byli vyzvání k zajištění zdravotní asistence na off roadových závodech v Podbořanech u Žatce. Celý závod proběhl v naprostém klidu a nemuseli jsme ošetřovat žádné zranění.
fotogalerie...>>

19. - 20.3.2005
Víkendové soustředění Ralsko. Hlavní náplní tohoto cvičení bylo testování nové lezecké výbavy od našeho sponzora, české firmy Singing Rock. V praxi jsme odzkoušeli celotělové úvazy Combi Worker, trénovalo se vyprošťování pomocí kladkostroje, lanový traverz, výstup pomocí šplhadel, slaňování pomocí brzdy Indy a další. Zájemci si vyzkoušeli i dynamické chytání pádů (horolezecká technika), vyproštění raněného z visu apod.
fotogalerie...>>

12. - 13.2.2005
Víkendové soustředění Ralsko. O tomto víkednu jsme se věnovali opakování zdravotnické přípravy (obvazové techniky, přednáška o Crash syndromu) a zdokonalování lezeckých technik v terénu.
fotogalerie...>>

15.1.2005
Lezecký výcvik Šibák. Na prvním letošním výcviku jsme opakovali lezecké techniky a nacvičovali sestup s raněným. Počasí nám docela přálo, a největší zima asi byla našemu hlídači :-)
fotogalerie...>>
akce v roce 2004

akce v roce 2003


©Help in Danger 2005