Help in Danger

Nastavit jako domácí stránkudomovská stránka
     profesní  sdružení  záchranářů  Milovice      přidat k oblíbeným přidat k oblíbeným
         
 menu

 úvod  
 o nás  
 odkazy  
 sponzoři  
 kontakty  
 vybavení  
 knihovna  
 kalendář akcí  
 akce a výcvik  
 on line zprávy  
 diskuzní forum  
 kontakty
telefon 720 179 883
e-mail              e-mail
ICQ           157731402
kliknutím zahájíte vytáčení pomocí programu Skype                           H.I.D.
písemný kontakt Help in Danger
Dukelská 355/2
289 23 Milovice


 fotogalerie

akce: součinnostní cvičení s Policií ČR - Milovice
termín: 16. 10. 2005
autor: Dan Valíček

Policií ČR jsme byli přizváni ke společnému cvičení - jednalo se o nácvik pátrací akce, a tým H.I.D. byl povolán jako zdravotní družstvo. V půl jedné byl členům H.I.D. vyhlášen "ostrý poplach" a krátce po druhé hodině byl na základně připravený 8 členný tým.
Po naložení potřebného materiálu jsme přijaly výzvu od velitele zásahu, s označením místa, kam se má náš tým dostavit. Na místě jsme byli informováni o pohřešování 4 - 5 osob v oblasti Božího daru a o dalším postupu celé akce.
Tým H.I.D. byl rozdělen na dvě samostatné skupiny. Pátrací tým policie zahájil průzkum terénu, po nalezení pohřešované osoby se zraněním byli vysílačkou povoláni zdravotníci. Během následujících tří hodin byli nalezeni všichni pohřešovaní - ošetřili jsme a společně s PČR trasportovali jednoho pacienta s hypoglykemií, jednoho s poraněním páteře, dalšího se zlomeninou obou dolních končetin a čtvrtého s vykloubeným zápěstím.
Cvičením jsme si ověřili, že máme co dohánět v oblasti spojení mezi jednotlivými členy - kontakt s pátracím týmem policie zajišťovala pouze jedna vysílačka a jednotlivé tými H.I.D. byli odkázáni jen na "rychlé" spojky. Při závěrečném hodnocení jsme konstatovali, že spolupráce bude jistě i nadále oboustraně přínosná, kladně byl hodnocen i počet členů týmu H.I.D., kteří se na neplánované cvičení během dvou hodin dostavili.

           

           

           
©Help in Danger 2005