Help in Danger

Nastavit jako domácí stránkudomovská stránka
     profesní  sdružení  záchranářů  Milovice      přidat k oblíbeným přidat k oblíbeným
         
 menu

 úvod  
 o nás  
 odkazy  
 sponzoři  
 kontakty  
 vybavení  
 knihovna  
 kalendář akcí  
 akce a výcvik  
 on line zprávy  
 diskuzní forum  
 kontakty
telefon 720 179 883
e-mail              e-mail
ICQ           157731402
kliknutím zahájíte vytáčení pomocí programu Skype                           H.I.D.
písemný kontakt Help in Danger
Dukelská 355/2
289 23 Milovicewww.banat.cz


server Katastrofy.com mediálně podporuje  projekt pomoci české menšině v Rumunsku
 fotogalerie

Projekt zdravotnické a humanitární pomoci Českým obyvatelům rumunského Banátu


termín: 28. 1. - 4. 2. 2006 tisková zpráva + fotogalerie
termín: 23. 3. - 28. 3. 2006 tisková zpráva + fotogalerieklikni pro zvětšení klikni pro zvětšení klikni pro zvětšení klikni pro zvětšeníV případě zájmu o finanční nebo materiální podporu toho projektu nás kontaktujte:

Dan Valíček, tel: 607 939 778 e-mail

Zuzana Kosařová, tel: 776 040 015 e-mail
akci podporují:

společnost Roche Diagnostics přispěla částkou 100 000 Kč na zakoupení zásahového vozidla           společnost SHK přispěla na zakoupení zásahového vozidla, na jeho vybavení a financuje cestovní náklady.

společnost Erilens poskytla 43 párů francouzkých holí pro obyvatele českých vesnic.            MD Access zajišťuje mediální podporu projektu            společnost B-Braun zajišťuje zdravotnický materiál            společnost Puro Klima zajišťuje zdravotnický materiál           Lékárny Europharm zajišťují zdravotnický materiál            společnost Elit zajišťuje náhradní díly pro naše vozidlo Nissan Patrol

firma Apotex zajišťuje dodávky léčiv         firma Biotika Bohemia zajišťuje dodávky léčiv         firma Vitar zajišťuje dodávky vitamínových preparátů         firma Medin nás vybavila chirurgickými nástroji        firma Clever Technologies nám zapůjčila zařízení na monitoraci EKG.

firma Novopol nám dodává polystyrenové přepravní boxy firma Gehe zajišťuje zdravotnický materiál
Sdružení H.I.D. připravilo ve spolupráci s o.p.s. Člověk v tísni projekt humanitární a zdravotnické pomoci českým obyvatelům rumunského Banátu. Od dob kolonizace, někdy kolem roku 1820 zde žije asi 2000 Čechů, v šesti ryze českých vesnicích. Jejich situace, zvláště po zdravotní stránce není právě růžová, ceny léků a základní zdravotní péče značně převyšují jejich finanční možnosti.
Díky tomu potom dochází k situacím, že lidé si mezi sebou "vyměňují léky" - proč by sousedce, které předepsané léky na její nemoc zabírají, nezabrali taky mě...a tak babička s vysokým tlakem užívá léky na cukrovku apod. Dalším problémem je nedostupnost lékařské péče. Lidé z vesnic, které jsou v zimním období prakticky nepřístupné, se prostě k lékaři nemají jak dostat.
Koncepce celého projektu není postavená pouze na krátkodobé a občasné pomoci, ale snažíme se v každé vesnici najít ošetřovatelku, která postupně převezme péči o místní občany. Pro tyto ošetřovatelky připravujeme ve spolupráci s ČČK absolvování zdravotnického školení v ČR. Důraz klademe i na prevenci a osvětu.
Každé výpravy se účastní zdravotnický personál s lékařem.
Financování projektu je založeno a spolupráci se sponzory, kteří tento projekt podporují materiálně, nebo finančně. Cestovní a režijní náklady na jednu cestu se pohybují kolemm 20 000 Kč, léky a zdravotnický materiál kolem 40 000 Kč.


klikni pro zvětšení klikni pro zvětšení klikni pro zvětšení klikni pro zvětšení
klikni pro zvětšení klikni pro zvětšení klikni pro zvětšení klikni pro zvětšení
klikni pro zvětšení klikni pro zvětšení klikni pro zvětšení klikni pro zvětšení


termín: 28. 1. - 4. 2. 2006 tisková zpráva + fotogalerie
termín: 23. 3. - 28. 3. 2006 tisková zpráva + fotogalerie
©Help in Danger 2005