Help in Danger

Nastavit jako domácí stránkudomovská stránka
     profesní  sdružení  záchranářů  Milovice      přidat k oblíbeným přidat k oblíbeným
         
 menu

 úvod  
 o nás  
 odkazy  
 sponzoři  
 kontakty  
 vybavení  
 knihovna  
 kalendář akcí  
 akce a výcvik  
 on line zprávy  
 diskuzní forum  
 kontakty
telefon 720 179 883
e-mail              e-mail
ICQ           157731402
kliknutím zahájíte vytáčení pomocí programu Skype                           H.I.D.
písemný kontakt Help in Danger
Dukelská 355/2
289 23 Milovice


 fotogalerie

akce: sněhová kalamita České Velenice
termín: 5. - 6. 1. 2006
autor: Dan Valíček


S ohledem na vývoj situace na jihu Čech jsme nabídli 4. ledna výpomoc s odklízením následků sněhové kalamity městu České Velenice. Po telefonické dohodě se starostou města byl schválen výjezd lezecké skupiny, která měla na místě pomoci s odstraňováním místy až půlmetrové vrstvy mokrého sněhu na střechách obytných domů. Sněhová pokrývka na střechách ohrožovala nejen procházející chodce a projíždějící auta, ale byla i velkou zkoužkou nosnosti střech.

Lezecká skupina H.I.D. dorazila na místo 5.1. v dopoledních hodinách a jako první nastoupila na likvidiaci sněhových převějí na budovách ve firmě Magna. Do večera jsme ještě stihli odstranit sníh z místního kina, přímo na frekventované hlavní ulici. O zajištění bezpečnosti se staral SDH České Velenice.
Vzhledem k množství střech s pokrývkou sněhu ohrožující bezpečnost jsme ještě ve večerních hodinách požádali o pomoc lezeckou skupinu Hasiči Rescue., kteří dorazili hned ráno v počtu 8 lezců. Společnými silami jsme během pátku zvládli zajistit likvidaci sněhu ze všech budou patřících městu.

Velké poděkování patří celému osazenstvu městského úřadu České Velenice, který pro nás připravil příjemné zázemí formou ubytování a stravování. Taktéž děkujeme členům městké policie a sboru dobrovolných hasičů, kteří se starali o zajištění bezpečnosti chodců na chodnících u domů, na kterých jsme pracovali.klikni pro zvětšení klikni pro zvětšení klikni pro zvětšení klikni pro zvětšení
klikni pro zvětšení klikni pro zvětšení klikni pro zvětšení klikni pro zvětšení
klikni pro zvětšení klikni pro zvětšení klikni pro zvětšení klikni pro zvětšení©Help in Danger 2005