Help in Danger

Nastavit jako domácí stránkudomovská stránka
     profesní  sdružení  záchranářů  Milovice      přidat k oblíbeným přidat k oblíbeným
         
 menu

 úvod  
 o nás  
 odkazy  
 sponzoři  
 kontakty  
 vybavení  
 knihovna  
 kalendář akcí  
 akce a výcvik  
 on line zprávy  
 diskuzní forum  
 kontakty
telefon 720 179 883
e-mail              e-mail
ICQ           157731402
kliknutím zahájíte vytáčení pomocí programu Skype                           H.I.D.
písemný kontakt Help in Danger
Dukelská 355/2
289 23 Milovice


 fotogalerie

akce: povodně, Raspenava
termín: 9. - 10.8. 2010
autor: H.I.D:


RASPENAVA: Na základě sobotní bleskové povodně v severních Čechách, se členové sdružení Help in Danger vydali do obce Raspenava na Liberecku na pomoc při odklízení následků.
Po příjezdu na místo našli celou obec totálně zdevastovanou vodním živlem. Podemleté silnice, probořené zahrady, vymleté svahy a železniční násep… takový byl první pohled. Na každém kroku bylo vidět naplavená a zničená auta, pobořené ploty, občas stržené zdi domů a všude plno vody a bahna.

„Než jsme došli do místní hasičské zbrojnice, odkud byla organizována veškerá pomoc, zapojili jsme se do úklidových prací u starší paní. Po dokončení nejdůležitějších prací jsme se nahlásili u velení SDH Raspenava a po krátkém odpočinku jsme se vydali do přidělené oblasti

. V následujících hodinách jsme postupně pomohli vyklidit další 3 domy. V průběhu pomoci jsme mluvili s místními obyvateli, z nichž někteří jen těžko chápali, co se vlastně stalo.

Někteří se snažili chránit humorem, další propadali zoufalství. Všichni měli společné jedno – únavu . Někteří měli štěstí, že jim přijely pomoct rodiny, někteří se teprve vraceli z dovolených a zjišťovali stav majetku.

Místní vodovodní systém se nedal použít, elektřina na drtivé většině míst nefungovala. O rozvoz základních dezinfekčních prostředků a pitné vody se staraly další jednotky dobrovolných hasičů, které dorazili z různých koutů republiky.

Na místě jsme se setkali s jednotkami z Jablonce nad Nisou, Vestce, Desné, které střídali např. SDH z Lysé nad Labem,“ uvedli záchranáři k situaci na místě.

I přes účast dobrovolníků, kteří na místo přijeli, trpí obec těžkým nedostatkem pracovní síly, neboť škody jsou extrémně vysoké.

VIDEO: Průjezd záchranářů H.I.D. zdevastovanou Raspenavou
klikni pro zvětšení klikni pro zvětšení klikni pro zvětšení klikni pro zvětšení

klikni pro zvětšení klikni pro zvětšení klikni pro zvětšení klikni pro zvětšení

klikni pro zvětšení klikni pro zvětšení klikni pro zvětšení klikni pro zvětšení©Help in Danger 2005