hlavicka
   Help in Danger

Nastavit jako domácí stránkudomovská stránka
o      profesní  sdružení  záchranářů  Milovice      o přidat k oblíbeným přidat k oblíbeným
         
 menu

 úvod  
 o nás  
 odkazy  
 sponzoři  
 kontakty  
 vybavení  
 knihovna  
 kalendář akcí  
 akce a výcvik  
 on line zprávy  
 diskuzní forum  
 školící středisko   kontakty
telefon 720 179 883
e-mail              e-mail
ICQ           157731402
kliknutím zahájíte vytáčení pomocí programu Skype                           H.I.D.
písemný kontakt Help in Danger
Dukelská 355/2
289 23 Milovicemediální partner
Brána do světa událostí, které nechcete prožít

 akce a výcviky 2009


9.12. 2009
Sdružení H.I.D. bylo přizváno ke společnému výcviku s poříčním oddělením PČR Nymburk a Praha, který se měl konat na pískovně Ostrá.
Ještě před zahájením výcviku však přišla informace o pohřešované osobě, která pravděpodobně utonula v řece Jizeře u Mladé Boleslavi. Všichni potápěči se tedy přesunuli na poříční oddělení PČR v Nymburce, kde bylo rozhodnuto o dalším postupu a také o začlenění týmu H.I.D. do záchranné akce. Společně se všichni přesunuli na určenou lokalitu a potápěči zahájili pátrání. Po vystřídání dvou potápěčů, kteří pomocí návodčího prohledávali koryto řeky, bylo s ohledem na silný proud rozhodnuto o nasazení člunu. Hned při prvním zanoření potápěče ze člunu byla utonulá osoba nalezena.
Přivolaný lékař už mohl pouze konstatovat smrt. Celá akce byla ukončena závěrečným zhodnocením na služebně poříční policiev Nymburce.
pokračování a fotogalerie >>>

8. 11. 2009
Členové sdružení absolvovali výcvik vodní záchrany v krytém bazénu v Mělníce. V příjemně teplé vodě si záchranáři zopakovali zásady bezpečného pohybu ve vodě a zásady poskytnutí pomoci tonoucímu. Potápěčské družstvo trénovalo manipulaci s výstrojí, jako např. vypouštění dekompresní bóje.
Odpoledne pak potápěči absolvovali cvičný ponor ve volné vodě, zaměřený na tréning ovládání suchých obleků a orientaci za snížené viditelnosti.
pokračování a fotogalerie >>>

2. 11. 2009
Sdružení dostalo k dispozici nový prototyp záchranářských nosítek od firmy Zahas s.r.o. Jedná se o skládací nosítka původně určená pro vojenské účely. Díky bohatému příslušenství je možné použití na vodě, na sněhu, ve výškách nebo k transportu materiálu. pokračování a fotogalerie >>>

1. 11. 2009
Sdružení bylo přizváno k zajištění dvou stanovišť na tematickém výcviku jednotek SDH z Týnce nad Sázavou a okolí. Lezecká skupina zajišťovala překonání vodního toku lanovým travezrem, zdravotnické družstvo zajišťovalo výuku první pomoci. Cvičení se zúčastnilo celkem 20 družstev JSDH.
pokračování a fotogalerie >>>

17. - 18. 10. 2009
Sdružení zajišťovalo zdravotní dozor na dalším závodu letošního seriálu off road. Tento závod se konal v Ostravě. Během závodu bylo ošetřeno několik drobných zranění.
fotogalerie >>>

10. 10. 2009
Sdružení zajišťovalo zdravotní dozor na náročném 24 hodinovém závodu terénních motocyklů a čtyřkolek v sedlčanské kotlině. Během závodu bylo ošetřeno pouze několik oděrek a drobných poranění.

3. 10. 2009
Další ročník tunning srazu v Milovicích. Tentokrát se celá akce obešla bez zásahu našich záchranářů.
12. 9. 2009
Sdružení bylo požádáno jednotkou SDH Čestín o pomoc při zajištění tematického výcviku pořádaného pro okolní jednotky SDH. Členové sdružení po dohodě zajišťovali tři stanoviště: zdravotnické družstvo - výuka první pomoci, lezecké družstvo - přemostění vodního toku traverzem a družstvo vodních záchranářů - záchrana na volné vodě.
pokračování a fotogalerie >>>

4. - 6. 8. 2009
H.I.D. bylo již tradičně přizváno k účasti na dalším ročníku výstavy Čtyři dny se záchranáři, která se konala na výstavišti v Lysé nad Labem. Sdružení se mimo prezentace vybavení účastnilo i ukázek práce lezeckého a zdravotního družstva.
pokračování a fotogalerie >>>

29. - 30. 8. 2009
Sdružení zajišťovalo zdravotní dozor na dalších závodech off road seriálu, tentokrát v Trstenicích. Během závodu jsme ošetřili 30 zranění, ve třech případech byl nutný transport k dalšímu ošetření.
pokračování a fotogalerie >>>

21. - 23.8. 2009
Již tradičně jsme byli přizvání k zajištění zdravotního dozoru na dalším ročníku tunnig srazu Mimoňské války. V průběhu akce jsme ošetřili 56 zraněných, v pěti případech byl nutný transport do zdravotnického zařízení za spolupráce ZZS.
pokračování a fotogalerie >>>

30.7. - 2.8. 2009
Členové sdružení zajišťovali zdravotní dozor na hudebním festivalu Sázava Fest v Kácově. Během akce jsme ošetřili 256 zranění, v převážné většině se jednalo o pobodání hmyzem. Celkem šest účastníků festivalu bylo předáno ZZS k transportu do zdravotnického zařízení.
pokračování a fotogalerie >>>

7. 7. 2009
Projíždějící posádka H.I.D. zasahovala v nočních hodinách u vážné dopravní nehody v Praze Hostivaři. Došlo zde k čelnímu střetu dvou osobních vozidel a následné srážce s třetím vozidlem. Na místě bylo pět účastníků nehody, z toho tři zranění, kteří byli zaklínění ve vozech.
pokračování a fotogalerie >>>

4. - 7. 7. 2009
Členové sdružení byli přizvání k účasti na výcviku záchrany na vodě, které pořádal SDH Lysá nad Labem. Součástí výcviku byl pohyb na plavidlech, záchrana tonoucího na hladině, pohyb a záchrana osob v divoké vodě a také výuka první pomoci.
pokračování a fotogalerie >>>

12. - 14. 6. 2009
Již tradičně jsme zajišťovali zdravotní dozor na dalším ročníku hudebního festivalu Votvírák. Během konání se v areálu vystřídalo 106 000 diváků. Naši zdravotníci ošetřili celkem 130 zraněných, jednalo se převážně o pohmožděniny, řezné rány, oděrky a kolapsy z horka.
pokračování a fotogalerie >>>

5. - 6. 6. 2009
Sdružení zajišťovalo dozor na dalším tunnig srazu v Milovicích na letišti. Během víkendu jsme ošetřili pouze několik drobných poranění, která přímo nesouvisela s provozem motorových vozidel.
pokračování a fotogalerie >>>

23. - 24. 5. 2009
Sdružení zajišťovalo zdravotní dozor na off road závodech 24 Hours v Dobřanech. V závěru závodu došlo k nehodě jednoho z vozů. Řidič byl s poraněním dolní končetiny a s podezřením na vnitřní zranění ošetřen a předán k transportu ZZS.
pokračování a fotogalerie >>>

8. - 10. 5. 2009
Již tradičně jsme zajišťovali zdravotní dozor na tunning srazu Mimoňské války. Během víkendu bylo ošetřeno 54 zranění, tři z nich byli předány liberecké ZZS k převozu a dalšímu ošetření. K nejvážnějším zraněním patřil úraz oka a zlomenina žeber. Díky dobré organizaci nedošlo k žádné újmě na zdraví v souvislosti s provozem motorových vozidel.
fotogalerie >>>

8. 5. 2009
Sdružení bylo přizváno k zajištění zdravotního dozoru při natáčení scény filmu Alois Nebel. Scéna, ve které hrál Karel Roden, se točila v trojském kanále, z toho důvodu byli na místě přítomni mimo zdravotníků i vodní záchranáři. Akce se naštěstí obešla bez našeho zásahu.
fotogalerie >>>

26. 4. 2009
Proběhlo první letošní školení lezeckého družstva. Na cvičné stěně sdružení lezci trénovali zakládání postupového jištění, jištění spolulezce a samozřejmě i vlastní výstup na stěnu.

18. - 19. 4. 2009
Členové sdružení zajišťovali dozor na dalším závodu seriálu terenních vozů, tentokrát v Sedlčanech. Během závod jsme ošetřili několik drobnějších zranění, jednu frakturu horní končetiny a jeden uraz kolene, který byl předán k transportu ZZS.

14. 3. 2009
Sdružení bylo přizváno k zajištění zdravotního dozoru na 30. ročníku Pečecké 10. Běžeckého závodu se zůčastnilo přes 400 sportovců, během sportovního klání jsme ošetřili jednu vyčerpanou běžkyni.
akce v roce 2008

akce v roce 2007

akce v roce 2006

akce v roce 2005

akce v roce 2004

akce v roce 2003


©Help in Danger 2005