Help in Danger

Nastavit jako domácí stránkudomovská stránka
     profesní  sdružení  záchranářů  Milovice      přidat k oblíbeným přidat k oblíbeným
         
 menu

 úvod  
 o nás  
 odkazy  
 sponzoři  
 kontakty  
 vybavení  
 knihovna  
 kalendář akcí  
 akce a výcvik  
 on line zprávy  
 diskuzní forum  
 školící středisko   kontakty
telefon 720 179 883
e-mail              e-mail
ICQ           157731402
kliknutím zahájíte vytáčení pomocí programu Skype                           H.I.D.
písemný kontakt Help in Danger
Dukelská 355/2
289 23 Milovice

generální sponzor
generální sponzor sdružení H.I.D.
SHK - CZ
logistika v polních podmínkách
U Sparty 12/513 Praha
tel. 224 312 148mediální partner
Brána do světa událostí, které nechcete prožít

 akce a výcviky 2007


31.12. 2007
se potápěči H.I.D. rozloučili s rokem 2007 Silvestrovským ponorem pod ledem v lomu Řídelov, kde mají základnu potápěči z Telče. Při této příležitosti si osvěžili potápění pod ledem. Akce proběhla ke spokojenosti všech, za skvělé organizace klubu POSEIDON, kterému tímto děkujeme.
fotogalerie>>>

1. 11. 2007
Potápěčský tým absolvoval další z pravidelných výcviků, tentokrát v lomu Bořená voda. Nacvičovalo se se potápění v nových suchých oblecích URSUIT HEAVY LIGHT RESCUE s podobleky. Těmito obleky pomohla vybavit záchranáře firma FINNSUB. Na tuto akci naváže další cvičení na slapské přehradě, tentokrát ve spolupráci s Poříčním oddělením PČR.
fotogalerie >>>

20. 10. 2007
Proběhl další z letošního seriálu závodů terénních vozů, tentokrát na tankodromu v Milovicích. Během akce bylo několik závodníků ošetřeno a předáno k dalšímu ošetření do zdravotnického zařízení. K nejvážnějším úrazům patřila zlomenina klíční kosti a kontuze žeber.

6. 10. 2007
Členové oslavili 5. výroční vzniku sdružení. Na základně proběhla krom oslavy i výroční členská schůze a vyhodnocení činnosti za uplynulé období.

12. - 13. 10. 2007
Proběhl na letišti v Milovicích další ročník Tunning srazu. Během celé akce zasahovali členové sdružení pouze u několika drobných poranění.

28.9.2007
Sdružení bylo přizváno k zajištění zdravotního dozoru na hudebním rockovém festivalu milovický Zavírák 2007. Během celé akce nebyl ošetřen žádný z účastníků festivalu.

22. - 23. 9. 2007
Proběhl další závod letošního seriálu terénních vozů a motorek, tentokrát v Písku. Během závodu byly ošetřeno několik závodníků, k nejvážnějším úrazům patřila ruptura pravé plíce, zlomenina klíční kosti a kontuze hrudníku. Všichni zranění byli po konzultaci s operačním dispečinkem ZZS předáni do písecké nemocnice k dalšímu oštření.

7. - 8. 9. 2007
Proběhla již tradiční prezentace sdružení v rámci výstavy Čtyři dny se záchranáři na výstavišti v Lysé nad Labem. K vidění zde bylo kompletní vybavení zdravotního, lezeckého a potápěčského družstva, vozový park, jednotka polní nemocnice, nafukovací člun a další.
pokračování a fotogalerie>>>

6. 9. 2007
Sdružení zajištovalo zdravotní dozor na krajské soutěži HZS ve vyprošťování. Soutěž proběhla na výstavišti v Lysé nad Labem a během celé akce nedošlo k žádnému zranění.

1. 9. 2007
Sdružení bylo přizváno k účasti na preventivní akci "Bezpečně do školy", která se konala u obchodního centra Olympia v Mladé Boleslavi.

18. - 19. 9. 2007
Proběhlo zdravotní zajištění dalšího závodu terénních vozů, tentokrát nedaleko Mariánských Lázní. Během víkednu jsme ošetřili několik drobných zranění, dva případy si vyžádali transport do zdravotnického zařízení ke kontrolníku rentgenu.

11. - 12. 8.2007
Proběhl na rybníku Řeka na českomoravské Vysočině výcvik vodní záchrany zaměřený na hladinovou službu. Výcvik byl zaměřen na záchranu tonoucího a jeho bezpečný transport na břeh. Probíhal za nepříznivého a chladného počasí.

30.7.2007
Zájemci z řad členů absolvovali pod vedením zkušenéh instruktora základy výcviku na divoké vodě. Po teoretickém úvodu a seznámením se s používaným materiálem se nacvičoval samotný pohyb ve vodním živlu, sebezáchrana plavce, záchrana tonoucího pomocí házečky i upoutaného záchranáře. Výcviku na Jizeře se zůčastnili i členové SDH Luštěnice.
fotogalerie >>>

16.7.2007
Sdružení bylo vyzváno poříčním oddělením PČR Nymburk ke spolupráci při pátrání po utonulém plavci v řece Labi. Ten byl pohřešován od předchozího večera. Akce začala v 10:00, na místo byl povolán tým H.I.D. v počtu 3+1, nasazen byl motorový člun a jednotka polní nemocnice. Členové sdružení ve spolupráci s HZS Nymburk měli za úkol propátrat oba břehy Labe...
pokračování a fotogalerie >>>

15.7.2007
V bývalém VP Ralsko se uskutečnil další výcvik potápěčského družstva H.I.D., tentokrát zaměřený na přípravu nováčků. Ti se pod odborným dohledem instruktorů seznámili s vybavením a mohli si vyzkoušet základní dovednosti práce pod vodou.
fotogalerie >>>

4. - 7.7.2007
Jsme byli přizváni na soustředění záchranářských organizací, které pořádá již tradičně spolek ČČK Liberec. Soustředění se tentokrát konalo na Píšťanském jezeře u Litoměřic. Ve čtvrtek proběhli ukázky činnosti a společného zásahu v mezinárodním přístavu Marina Labe.
pokračování a fotogaleri >>>

28. - 30.6.2007
Sdružení H.I.D. zajišťovalo zdravotní dozor na hudebním festivalu RIVER TOWN FESTIVAL PARTY IN (the) PRAGUE v holešovické tržnici. Průběh festivalu byl bez problémů a obešel se bez nutnosti zásahu.

15.-17.6.2007
Na Milovickém letišti proběhl další, v pořadí již pátý ročník srazu příznivců tunnigu. Během víkendu zasahoval zdravotnický tým H.I.D. u tří vážnějších případů - v pátek v noci byla mladá slečna předána ZZS Lysá n.L. k transportu do zdravot. zařízení s tržnou ránou na hlavě a podezřením na otřes mozku, v ranních hodinách jsme ošetřili mladíka s poraněním ramene. V neděli ráno pak došlo k nehodě motocyklisty, který mimo organizovaný program srazu projížděl sprintovou dráhu a ve vysoké rychlosti přehlédl kovové zábrany. Nehoda se naštěstí obešla bez vážnějšího zranění a postižený byl po dohodě s dispečniknem ZZS převezen k ošetření několika tržných ran do nemocnice v Nymburce. Díky dobré spolupráci s pořadateli nedošlo během víkendu k žádné nehodě či úrazu v souvislosti s programem srazu.
fotogalerie >>>

13.6.2007
Sdružení H.I.D. společně s vyšší zdravotní školou Mills a NZZ Pragomedika Plus organizovalo osvětovou akci Den pro život v Brandýse n.L. Návštěvníci se zde mohli seznámit s používaným vybavením, na místě byla možnost bezplatného měření krevního cukru, cholesterolu a krevního tlaku i výuka první pomoci. V odpoledních hodinách pak proběhli ukázky záchrany pomocí horolezecké techniky na budově VZŠ Mills.
fotogalerie >>>

9.6.2007
Zajištění zdravotního dozoru na dětské pouti v Pečkách. V průběhu jsme ošetřili několik drobných zranění, v nočních hodinách jsme pak na žádost PČR zasahovali v budově nádraží u mladíka postiženého epileptickým záchvatem.Ten byl po ošetření předán přivolané ZZS Nymburk k transportu do zdrav. zařízení.
stránky akce

9.6.2007
Zajištění zdravotního dozoru na třetím ročníku Milovické bitvy. Na Hakenově stadionu v Milovicích se utkalo několik desítek historických šermířů ve velké bitvě. Během celé akce jsme ošetřili pouze několik drobných zranění.

9.6.2007
Na slapské přehradě proběhl další výcvik potápěčského týmu, zaměřený na orientaci pod vodou pomocí kompasu a nácvik hloubkových ponorů.
fotogalerie >>>

2. 6. 2007
Sdružení H.I.D. bylo přizváno k oslavám Dne dětí v Milovicích. Navštěvníci mohli shlédnout prezentaci vybavení, pro děti byli připraveny ukázky činnosti, možnost vyzkoušet si první pomoc a atrakce v podobě lanových překážek.
fotogalerie >>>

25. - 27.5.2007
Asistence na 10. ročníku 24 hodinového závodů terénních vozů. Během akce jsme zasahovali u 6 případů, jeden závodník byl ve spolupráci s dispečinkem ZZS transportován do zdravotnického zařízení s poraněním klíční kosti, další byli ošetřeni na místě.
pokračování a fotogalerie >>>

24.5.2007
Proběhl plánovaný výcvik členů, zaměřený na pátrání v terénu. Na cvičení byli v rámci spolupráce přizvání i dobrovolní hasiči z Luštěnic. Po teoretické přednášce pokračovalo cvičení praktickou částí, kdy na účastníky čekalo propátrání asi 1 km2 náročného terénu. Prohledávání rojnicí mělo po několika hodinách úspěch a pohřešovaná "osoba" byla nalezena.
fotogalerie >>>

19. 5. 2007
Sdružení H.I.D. se zůčastnilo druhého ročníku pochodu Milovicemi. Návštěvníci akce se mohli seznámit z městem Milovice a jeho okolím, ale také s neziskovými organizacemi, které v tomto městě působí. V našem stanu bylo možné shlédnout zdravotnické vybavení, v praxi si vyzkoušet resuscitaci, nebo se podívat na ukázky lezeckého družstva.
fotogalerie >>>

14.5.2007
Zasahovalo družstvo H.I.D. při odstraňování polomu na silnici z Jiřic do Všejan. Po konzultaci s operačním dispečinkem HZS byla na místo vyslána tříčlenná skupina, která provedla rozřezání a odtažení větrem zlomeného stromu. Příjem výzvy: 17:40, příjezd zásahového družstva 18:05, ukončení zásahu a zprovoznění komunikace 18:50. Na místě přítomna i hlídka PČR. pokračování a fotogalerie >>>

21.4.2007
Proběhl další výcvik potápěčského družstva, tentokrát na Slapské přehradě. Nácvik byl zaměřen na pohyb ve vodě za snížené viditelnosti.
fotogalerie >>>

21.4.2007
Proběhla další zdravotní asistence, tentokrát v Sedlčanech. Krom několika drobných oděrek jsme ošetřili jednoho závodníka s vykloubeným ramenem, který byl transportován do nemocnice v Sedlčanech. Velké díky patří operačnímu středisku ZZS v Příbrami, který ochotně dojednal umístění pacienta ve zdravotnickém zařízení.

24.03.2007
Zdravotní asistence na VALTR OffROAD Maraton Šternberk. Průběh celého závodu proběhl v klidu a bez zranění.

25. 1. 2007
Proběhlo na žádost vedení a.s. Dekonta celodenní školení první pomoci členů JPO Dekonta. Školení se zůčastnilo celkem 12 účastníků. Mimo základních postupů poskytování první pomoci, bylo školení zaměřeno i na ochranu a první pomoci při zasažení radioaktivními, chemickými a dalšími nebezpečnými látkami, se kterými se mohou členové JPO Dekonta při své práci setkat.

2. 12. 2007
V noci z 18. na 19. 1. zasahoval lezecký tým H.I.D. při likvidaci následků vichřice v Milovicích. Na obytném domě došlo k vážnému narušení střechy a hrozilo stržení střešní krytiny. Lezci provizorně opravili cca 6 m2 střešních tašek a následně celou plochu zajistili sítí, zabraňující dalšímu poškození. Ráno byla střecha opravena odbornou firmou. Díky včasnému zásahu nepřesáhla škoda 5000 Kč.
akce v roce 2006

akce v roce 2005

akce v roce 2004

akce v roce 2003


©Help in Danger 2005