hlavicka
   Help in Danger

Nastavit jako domácí stránkudomovská stránka
o      profesní  sdružení  záchranářů  Milovice      o přidat k oblíbeným přidat k oblíbeným
         
 menu

 úvod  
 o nás  
 odkazy  
 sponzoři  
 kontakty  
 vybavení  
 knihovna  
 kalendář akcí  
 akce a výcvik  
 on line zprávy  
 diskuzní forum  
 školící středisko   kontakty
telefon 720 179 883
e-mail              e-mail
ICQ           157731402
kliknutím zahájíte vytáčení pomocí programu Skype                           H.I.D.
písemný kontakt Help in Danger
Dukelská 355/2
289 23 Milovicemediální partner
Brána do světa událostí, které nechcete prožít

 akce a výcviky 2008


12. - 14. 9. 2008
Sdružení zajišťovalo zdravotní dozor na X. ročníku tunning srazu v Milovicích. Během akce bylo ošetřeno celkem 13 zranění, k nejvážnějším patřila alergická reakce po štípnutí vosou, fraktura ruky a řezné rány. Dva účastníci byli transportováni k dalšímu ošetření. fotogalerie >>>

12. - 13. 9. 2008
Sdružení bylo přizváno k zajištění zdravotního dozoru na hudebním festivalu Zavírák 08, který se konal na Hakenově stadionu v Milovicích. Během hudební produkce bylo ošetřeno 12 lehkých poranění, ve dvou případech byl nutný transport do zdravotnického zařízení. fotogalerie >>>

4. - 6. 9. 2008
Sdružení se již tradičně zúčastnilo dalšího ročníku výstavy Čtyři dny se záchranáři v Lysé nad Labem. Kromě vybavení a techniky mohli návštěvníci vidět i cvičné zásahy členů sdružení, které probíhaly ve spolupráci s HZS a ZZS. Součástí prezentace byla i výuka první pomoci pro veřejnost.
pokračování a fotogalerie >>>

22. - 23. 8. 2008
Sdružení bylo přizváno k zajištění zdravotního dozoru na 13. ročníku tuningového srazu Mimoňské války, který se konal na letišti v Hradčanech u Mimoně. Během akce bylo ošetřeno 42 zranění, 6 z nich bylo po dohodě s dispečinkem Záchranné služby Liberec předáno posádkám ZZS k transportu do zdravotnického zařízení.
pokračování a fotogalerie >>>

12. - 14. 6. 2008
Sdružení H.I.D. zajišťovalo ve dnech 12. - 14. 6. 2008 zdravotní dozor na největším hudebním festivalu v ČR - Votvírák 2008, který se konal na milovickém letišti.
Akce se zúčastnilo 10 zdravotníků s lékařem, na místo byla přesunuta veškterá technika a vybavení, kterým sdružení disponuje.
pokračování a rozsáhlá fotogalerie >>>

7. 6. 2008
Členové H.I.D. zajišťovali zdravotní dozor na dalším ročníku dětské pouti "Jede jede mašinka" v Pečkách. Během akce nebylo nutné ošetření žádného z účastníků. Večer však zpestřil neznámý pachatel vystříkáním pepřového spreje u pódia, naštěstí nebyl nikdo přímo zasažen.

6. - 8. 6. 2008
Sdružení bylo již tradičně přizváno k zajištění zdravotního dozoru na dalším ročníku Tuning srazu v Milovicích. Během akce jsme ošetřili několik drobných poranění a jednoho účastníka předali ZZS k transportu do zdravotnického zařízení.
fotogalerie >>>

31. 5. 2008
Sdružení bylo přizváno k účasti na oslavách 130 SDH Městec Králové.
V rámci oslav proběhli ukázky společných zásahů složek IZS. V dopoledních hodinách proběhla ukázka zásahu při dopravní nehodě dvou vozidel.
pokračování a fotogalerie >>>

27. 5. 2008
Obyvatelé chatové osady Božkov u Mnichovic požádali lezeckou skupinu H.I.D. o pomoc při odstranění cca 20m smrku. Strom byl suchý a vyhnilý a svojí přítomností v blízkosti cesty a obytných budov ohrožoval zdraví a majetek místních obyvatel.
>>> fotogalerie a pokračování

24. 5. 2008
Sdružení bylo vyzváno k zajištění zdravotního dozoru na mezinárodním utkání v ruském bojovém sportu Sambo. Během závodů byla ošetřena zlomenina žeber, dvě zlomeniny nosu, fraktura předloktí a dva vymknuté kotníky. Zranění byli předáni k dalšímu ošetření do zdravotnického zařízení.
>>> fotogalerie

24. 5. 2008
Sdružení zajišťovalo zdravotní dozor na dalších závodech off road seriálu, tentokrát se jednalo o 24 hours maraton v Dobřanech. Během víkendu bylo ošetřeno pouze několik drobných zranění.
>>> fotogalerie
24. 5. 2008
Členové zdravotnického družstva H.I.D. byli přizváni k zajištění zdravotního dozoru na Sportovním odpoledni zaměstnanců firmy Parker. Akce se obešla bez vážnějších zranění, ošetřen byl pouze jeden vyvrknutý kotník.

23. 5. 2008
Sdružení H.I.D. bylo přizváno na součinnostní cvičení složek IZS, které pořádal HZS Nymburk a Měu Lysá nad Labem. Tématem cvičení byla záchrana osob při povodni v chatové osadě Řehačka.
>>> pokračování a fotogalerie

6. 5. 2008
Sdružení H.I.D. se podílelo na dalším ročníku osvětové akce Den pro život, kterou každoročně pořádá VZŠ Mills v Brandýse nad Labem. Součástí účasti sdružení byla mimo prezentace vybavení i výuka první pomoci a ukázky zásahů lezeckého družstva.
fotogalerie >>>

27. 4. 2008
Proběhl lezecký kurz členů H.I.D., tentokrát jsme k výcviku využili starý teplárenský komín na Božím Daru u Milovic. Tématem byl transport zraněných z nepřístupných prostor za použití kladkostroje. Závěrečnou odměnou byl jištěný výstup na více než 100m komín.
>>> fotogalerie

19. - 20. 4. 2008
Proběhl zdravotní dozor na dalším ze seriálu off roadových závodů, v Sedlčanech. Mimo několika drobných zranění jsme ošetřili jednu zlomeninu klíční kosti, zraněný byl po ošetření předán do péče lékařů v sedlčanské nemocnici.
>>> fotogalerie

29. 3. 2008
Proběhl první letošní závod seriálu vozů off road, tentokrát ve Šterberku u Olomouce. V průběhu závodů jsme ošetřili poze několik drobných zranění, k nejvážnějším úrazům patřilo odřené koleno:-)

27. 3. 2008
Proběhl výcvik potápěčského družstva H.I.D v řece Labi. Při výcviku byla použita metoda pátrání překládáním lana. Tento způsob byl zvolen vzhledem k rozdílnosti a větší možnosti zachycení lana v terénu než při použití člunu. Celý nácvik byl zaměřen na získání správných návyků komunikace návodčího.
fotogalerie >>>

22. 3. 2008
Proběhl na lezeckém trenažéru další plánovaný výcvik lezeckého družstva. Na programu bylo opakování dovedností z minulých školení, dále pak pokročilejší techniky jako spouštění záchranáře, slaňování s pacientem apod.

15. 3. 2008
Ve 20:25 byla přijata tísňová výzva od off road příznivce, který se svým terénním vozem uvízl na neznámém místě v bývalém VP Milovice. Situaci krom nočních hodin a nepřístupného terénu komplikovalo i to, že dotyčný přesně neznal místo kde se nachází a navíc měl sebou dvě malé děti. Naštěstí měl u sebe GPS přístroj, takže byl schopen telefonicky sdělit souřadnice. Dle jeho informací byl na místě již pět hodin.
Na místo byla v 20:35 vyslána jednotka H.I.D. s terénním vozem, která pomocí GPS lokalizovala místo. Zapadlé vozidlo nalezeno ve 20:45. Vzhledem k nepřístupnému terénu bylo nutné před vlastním vyproštěním provést drobné úpravy terénu, tak aby se záchranářské vozidlo vůbec mohlo k postiženému dostat.
V 21:00 byly zahájeny vyprošťovací práce pomocí lan a terenního vozidla H.I.D. , které byli ukončeny ve 21:15 vytažením vozidla. Osádka vozidla byla závěrem vyvedena z bývalého VP Milovice a celá akce byla ukončena v 21:40.

2. 3. 2008
Proběhl další výcvik lezecké skupiny na trenažéru v milovickém divadle. Tentokrát byl na programu nácvik náročnějších lezeckých technik, jako např. přelézání a slaňování přes uzel, prusíkování, manipulace s výstupovými a slaňovacími pomůckami a sebejištění.
fotogalerie >>>

29. 2. 2008
29. února 2008 měli členové potápěčského družstva H.I.D. možnost zúčastnit se výcviku společně s potápěči Policie ČR. V součinnosti s nimi proběhl výcvik zaměřený na pátrání ve vodním toku při ztížených podmínkách ponoru (vysoký průtok vody, špatná viditelnost, neznámý profil dna atd….). Výcvik proběhl na toku řeky Labe v Brandýse nad Labem, pod mostem Dr. E. Beneše.
Při výcviku byl použit nafukovací gumový člun, ze kterého byl potápěč naváděn. Metody propátrání dna byly zvoleny dvě: překládání lana a pátrání ve výsečích. Během výcviku měli členové H.I.D. možnost seznámit se blíže s výše popsanými technikami pátrání, které se mohou při další součinnosti hodit. Celkově povedená akce byla zakončena tradičně údržbou materiálu.

Podmínky, za kterých akce proběhla: teplota vzduchu 8 °C, teplota vody 7 °C, slabý vítr, déšť, viditelnost pod vodou 50 cm, průtok vody 112 m3/s.
fotogalerie >>>

25. 2. 2008
Proběhlo základní školení první pomoci pro jednotku SDH Městec Králové. Školení proběhlo v sídle SDH, kromě základních pravidel první pomoci bylo zaměřeno i na manipulaci s novými zdravotnickými pomůckami ve výbavě SDH.

23. 2. 2008
Proběhlo v budově milovického divadla praktické školení lezeckého družstva. Původní zařízení divadla umožňuje nácvik činnosti výškových prací nad volnou hloubkou cca 10m, s bezpečným přístupem. Školení se kromě členů H.I.D. účastnili i zájemci z řad SDH Luštěnice. Školení je součástí kompletního výcviku lezecké skupiny, zakončeného zkouškami u firmy Singing Rock.

2. 2. 2008
Proběhlo v učebně SSOŠ CR v Milovicích školení první pomoci pro veřejnost. Zájemci se během čtyř hodinové výuky seznámili se základními pravidly poskytování první pomoci, vč. nácviku resuscitace na výukových modelech.

19. 1. 2008
Proběhlo v učebně SSOŠ CR v Milovicích první letošní školení členů HID. Školení se skládalo z dvou bloků - zdravotnické přípravy a školení lezců. Krom členů H.I.D. se školení zůčastnili také členové SDH Luštěnice.

5.1.2008
Rok 2008 zahájili členové potápěčského družstva H.I.D. ponorem pod led v lomu Sumrakov. Tloušťka ledu cca 20cm, teplota vody 4"C, teplota vzduchu -7"C. Při akci se nacvičavali další dovednosti potápění pod ledem. Vše proběhlo ke spokojenosti všech zúčastněných. Děkujeme za zpřístupnění jinak uzavřené lokality, kde je vstup zakázán.
fotogalerie>>>
akce v roce 2007

akce v roce 2006

akce v roce 2005

akce v roce 2004

akce v roce 2003


©Help in Danger 2005