Help in Danger

Nastavit jako domácí stránkudomovská stránka
     profesní  sdružení  záchranářů  Milovice      přidat k oblíbeným přidat k oblíbeným
         
 menu

 úvod  
 o nás  
 odkazy  
 sponzoři  
 kontakty  
 vybavení  
 knihovna  
 kalendář akcí  
 akce a výcvik  
 on line zprávy  
 diskuzní forum  
 kontakty
telefon 720 179 883
e-mail              e-mail
ICQ           157731402
kliknutím zahájíte vytáčení pomocí programu Skype                           H.I.D.
písemný kontakt Help in Danger
Dukelská 355/2
289 23 Milovice


 fotogalerie

akce: hudební festival Master of Rock, Vizovice
termín: 15. - 18. 7. 2010
autor: Petr Nový


Čtyři dny, čtyři noci a rekordních 948 ošetřených. Taková je bilance letošního ročníku hudebního festivalu Masters of Rock ve Vizovicích , pohledem sdružení Help in Danger, které na akci zajišťovali zdravotní dozor. Sedmkrát zdravotníci předávali zraněné záchranné službě Zlínského kraje.
První tři dny panovalo na akci tropické počasí a řešené zdravotní komplikace účastníků akce tomu odpovídaly. Dehydratace, kolapsy na straně jedné, problémy s pitím alkoholu na druhé. Přesto převažovala invaze klíšťat, drobná poranění, alergické reakce a puchýře.
Zdravotníci však museli řešit i komplikovanější situace, a to i za branami samotného areálu, neboť Sdružení několikrát požádal dispečink záchranné služby o zásah hlášený na tísňové linky 155 a 112.
Jeden takový se stal v noci na neděli, kdy se mladá žena nabodla na ostnatý drát u oploceného pozemku a potřebovala pomoc. Dispečink požádal H.I.D. o výjezd k tomuto stavu, posádka sanitky byla na místě jako první.
Po nalezení ženy se přivolaným hasičům podařilo nohu vyprostit a sanitka pak ženu přepravila do polní nemocnice v areálu festivalu, kde lékař zraněnou ošetřil a cizí těleso z nohy uvolnil. Její převoz do nemocnice nakonec nebyl nutný.
Další noc řešili záchranáři H.I.D. nejvážnější situaci po pádu muže středního věku z několikametrové výšky na hlavu. Muž si vyrazil zuby, poranil čelist, záchranáři nemohli vyloučit ani poranění páteře. Pán si při pádu zlomil také ruku. Po zajištění byl předán záchranné službě k převozu do nemocnice.
Kromě rekordního množství zásahů se zdravotníci zúčastnili také kulturního programu, když byli finskou vystupující skupinou Lordi požádáni o asistenci při scénce na pódiu, při které byl „zabit“ jeden z účinkujících.

H.I.D. tímto děkuje operačnímu dispečinku zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje za vynikající bezproblémovou spolupráci při zajištění této rozsáhlé kulturní akce. Zdravotníci děkují také hasičům, kteří pomáhali u zraněné ženy u ostnatého drátu.klikni pro zvětšení klikni pro zvětšení klikni pro zvětšení klikni pro zvětšení
klikni pro zvětšení klikni pro zvětšení klikni pro zvětšení klikni pro zvětšení


©Help in Danger 2005